Kurz mexické kuchyně

Kurz mexické kuchyně

Kurz vaření toho nejlepšího z pravé mexické kuchyně

V Mexiku jsem vyrostla, a během let jsem se tam učila vařit od těch nejlepších, vyžebrala si recepty v luxusních restauracích, u stánků na tržištích i od babiček svých kamarádů a přímo v Mexico City jsem absolvovala kurz mexické kuchyně.

Teď bych tyto zkušenosti chtěla předat zase vám.

Na kurzu se na vás budeme těšit s Paty, která je z Mexika, a od svojí maminky se naučila ty nejlepší recepty. Když budete mít štěstí na termín, tak pro Vás bude vařit přímo její maminka! Umíte si představit autentičtější jídlo, než pravé domácí od mexické babičky v pravé mexické domácnosti?  

Bohužel naprostá většina kurzů vaření mexické kuchyně, se kterou jsem se u nás v ČR setkala, nemá s mexickou kuchyní nic moc společného. Nic moc společného s mexickou kuchyní nemá ani žádná česká „mexická“ restaurace s výjimkou dvou, na které Vám dáme tip na kurzu, takže je velmi těžké si udělat o mexické kuchyni představu.

Na tomto kurzu zjistíte, že CHILLI CON CARNE nebo CHIMICHANGA opravdu NENÍ mexické jídlo a stejně tak tam na každém rohu nenajdete BURRITO. A že v každém mexickém jídle opravdu není kukuřice ani fazole. 

Mexická kuchyně je spolu s francouzkou na seznamu nehmotného dědictví UNESCO. Samozřejmě ta pravá mexická kuchyně, která nabízí mnohem víc než to, co můžete znát z většiny „mexických“ restaurací u nás. Já bych vám chtěla během tohoto kurzu představit tu pravou mexickou kuchyni, a hlavně vás naučit, jak jednoduše si můžete to nejlepší z ní připravit doma. Od snídaně po večeři.

Jak kurz probíhá?

Kurz trvá přibližně 4 – 5 hodin, záleží na tom, jak rychle všechno sníme a vypijeme. 

Neberte to jako kurz, spíš jako takovou malou mexickou fiestu s degustací spousty jídla, které si potom budete umět uvařit doma. I proto si dáme na úvod koktejl z tequily „paloma“ a naučíme se ho jednoduše připravit. Můžete se těšit i na degustaci výborné tequily rodinné značky Defeňo! 

Po koktejlu na uvítanou začneme tím, že se naučíme připravit salsy. Bude to červená salsa roja, pico de gallo (nebo také „salsa mexicana“), a guacamole. 

Salsa roja se nám pak bude hodit u přípravy snídaňového jídla – chilaquiles. Nejlepší, i když ne zrovna dietní start do nového dne. 

Po „snídani“ se pustíme do přípravy sopa azteca. Kuřecí polévka sopa azteca je jídlo, které jednou ochutnáte a budete ho chtít vařit pořád. Jednoduchá na přípravu, ale neskutečně výborná. Na její přípravu se používají rajčata, kuřecí vývar, česnek, cibule, chile pasilla, a přidává se do ní sýr, smetana, opražené proužky kukuřičných tortillas, koriandr a avokádo. 

Zatímco se nám vaří polévka, připravíme si jako předkrm tostadas de ceviche. Ceviche je něco jako salát ze syrové ryby, v našem případě halibut, marinované v limetkové šťávě, která maso jakoby uvaří. Jako hlavní chod si dáme tacos de tinga de pollo z trhaného kuřecího masa a quesadillas de flor de calabaza, quesadillas s dýňovými květy

A u všeho toho vaření a pití si povíme o tom, na jakých surovinách tradiční mexická kuchyně staví, jaká je historie jednotlivých jídel a jak se v Mexiku jí a žije. 

Cena 2750 Kč/ osoba

V ceně kurzu jsou samozřejmě všechny suroviny, všechno jídlo, co uvaříme a všechno, co vypijeme. Vybíráme opravdu nejkvalitnější a nejčerstvější produkty, či suroviny, které je sice možné v pohodě sehnat v ČR, ale nejsou zas tak běžné – abyste ochutnali něco, co jste ještě určitě nejedli (například dýňový květ na quesadillas).
Nejde nám ale jen o kvalitu a čerstvost surovin (i když to především!), ale taky o to, abyste se pořádně najedli a napili a porce nebyly jenom degustační. Určitě si s sebou vezměte krabičku na jídlo, abyste se mohli pochlubit svým výtvorem i doma!

Všechny recepty dostanete s sebou, abyste si mohli jídlo kdykoliv uvařit doma stejně jako na kurzu. 

Kurz je vhodný i jako team-building pro firmy. Při větší skupině lidí (až 5 – 20 účastníků) je možné pronajmout plně profesionální kuchyň. Cena bude kalkulována dle počtu účastníků vč. pronájmu studia. 

KURZ MEXICKÉ KUCHYNĚ

můžete objednat buď přes naučmese:
https://www.naucmese.cz/kurz/mexicka-kuchyne-kurz-vareni-toho-nejlepsiho-z-prave-mexicke-kuchyne

Nebo mi napište/zavolejte a přihlašte se na přímo.

NEJBLIŽŠÍ TERMÍN: 28.03.2020


Pokud není žádný termín vypsaný, tak mi napište/zavolejte, že byste měli zájem, a já termín vymyslím!KONTAKT

+420 604 190 877

barbora.pastikova@gmail.com